Odstranění kruhů pod očima

Tmavé zbarvení kruhů pod očima je většinou dáno geneticky, a to zvýšenou pigmentací nebo prosvítáním kruhového očního svalu a cévní pleteně pod tenkou kůží, může se však také v některých případech jednat o doprovodný znak některých interních onemocnění jako je např. onemocnění ledvin nebo chudokrevnost. Kruhy pod očima mohou též vzniknout z nedostatečné mikrocirkulace, v důsledku nezdravého  životního stylu a chronické únavy.

Pokožka v okolí očí je velmi jemná a citlivá; proto se na ní projevují příznaky únavy či stárnutí velmi brzo. Kruhy vznikají v koutku, odkud se rozšiřují po celé kontuře oka, které dostává smutný a unavený výraz.

Princip ošetření

Do oblasti kruhů pod očima lze šetrně injekčně aplikovat malé množství kyseliny hyaluronové.

Tím se vyrovná kožní reliéf a také se odstraní známky únavy. Ošetření je miniinvazivní, bez nutnosti rekonvalescence; návrat k běžným aktivitám je možný ihned po ošetření. Kruhy pod očima je možno ošetřit u žen i u mužů; toto injekční neinvazívní ošetření se však nehodí pro tmavé pigmentované kruhy ani pro rozsáhlé váčky pod očima, (které je vhodné odstranit operací očních víček).

Výsledek je viditelný bezprostředně po zákroku a v průměru trvá po dobu cca 12 měsíců.

kruhy1

kruhy2