Chemický peeling

Neinvazivní metoda využívaná k projasnění a omlazení pleti (mladé i starší i problematické), k vyhlazení jemných vrásek, zjemnění jizev po akné a rozšířených pórů a odstranění pigmentových skvrn.

Princip:

Jedná se o nanášení kyselého roztoku ( původně získávaného z rostlinných produktů) na očištěnou pokožku. Kyselost roztoku způsobuje rozvolňování povrchových kožních buněk, které se jemně olupují a pokožka je poté projasněná, „zářivá“, vyhlazená a hydratovaná.

Příznivě působí i na příliš mastnou pokožku. Trvá několik minut a používá se peelingová směs různých látek, nejčastěji hydroxy-kyselin. Nejde o bolestivé ošetření, většinou ucítíte jen nepatrné pálení. Pokožka je po odchodu z ordinace jen lehce zčervenalá. K dosažení požadovaného efektu ale většinou nestačí jedna návštěva, obvyklé jsou série 3 až 5 ošetření.

PREPEELING – Několik týdnů až dní před chemickým peelingem v ordinaci je třeba pleť připravit, aby byl efekt ošetření co nejlepší. Nejvhodnější produkt vám doporučí na klinice či v salonu při objednání. Vyzkoušejte např. řadu krémů Exfolderm 6, 9, 12 s kyselinou glykolovou, 539 Kč (www.estheticline.cz)

Typy chemického peelingu

POVRCHOVÝ

Ošetřuje jen epidermis, nejsvrchnější vrstvu pokožky. Zesvětluje barevné nerovnosti, zlepšuje texturu. Např. AHA kyseliny.

STŘEDNĚ HLUBOKÝ

Působí ve střední dermis a používá se, je-li nutné důkladnější „vybroušení“. Např. kyselina trichloroctová neboli TCA.

HLOUBKOVÝ

Zasahuje nejnižší vrstvy pleti a zjemňuje drobné linky a vrásky. Např. Jessnerův roztok, tj. koncentrát rezorcínu, kys. mléčné a salicylové.

 

NAPPAGE : metoda oblíbená ve Francii k okamžitému projasnění a prozáření pleti pomocí jemných vpichů a přesně dané techniky.

nappage

SKINBOOSTER : vynikající efekt za několik málo minut – viz foto:

skinbooster

Zpět na úvodní stránku