Mezoterapie

Mezoterapie má za cíl výživu a hydrataci pleti. Je to metoda napomáhající omlazení a tedy podporující revitalizaci pleti, a to nejen obličeje, ale i krku, podbradku, dekoltu a rukou.

Jde o tzv. mezolifting, který má v mnoha ohledech větší účinek než chemický peeling.

Speciální roztoky kyse­liny hyaluronové, kolagenu, vitamínů, antioxidantů aj. účinných látek dokážou vrátit pleti přirozenou hydrataci a vyživit ji.

Po posouzení stavu pokožky vpravuji tenoučkými jehličkami do povrchové až střední vrstvy kůže (cca 4 mm pod povrchem) účinné látky (např. vitaminy, kyselinu hyaluronovou, speciální roztoky a gingko bilobu). Kůže se tím vyživuje a do hloubky hydratuje. Tato revitalizace se po několika opakováních projeví zpevněním, zlepšením prokrvení a vyhlazením jejího povrchu.

Mezoterapií ošetřujeme nejen obličej, krk a dekolt, ale i hřbety rukou. Efekt nastává okamžitě, protože kyselina hyaluronová má schopnost vázat vodu; takže pacient(ka) má pocit „jako když se zalije květina“.

Výhodné je tuto krátkou proceduru (v trvání do 20 min.) několikrát opakovat v intervalech 2- 3 týdnů.

Mezoterapie se používá celoročně.

Mezoterapií se výrazně zlepší stav každého typu kůže bez ohledu na věk a druh pleti.

Efekt je obzvlášť patrný u jemné a sušší pleti. Jejím opakováním alespoň dvakrát ročně nad 30 let věku lze dosáhnout výborného efektu, zlepšení kožního tonusu a vymizení povrchových vrásek.

 

Hydratace a zářivá pleť je jedním ze základních faktorů, které ovlivňují Vaši krásu a spokojenost.

Mezoterapie je injekční metoda, při které se účinné látky aplikují do povrchové a střední vrstvy kůže.

Dehydratovaná a vysušená kůže předčasně stárne, a to zvláště v oblasti dekoltu, na krku a na hřbetech rukou.Hydratační krémy působí pouze v povrchových vrstvách pokožky a nepronikají do hloubky.

Tento problém se ale dá řešit.

Mezoterapie se používá v estetické dermatologii řadu let. Velmi populární je ve Francii, kde vznikla, ale i v USA, v Jižní Americe a v západní a jižní Evropě patří k nejčastěji používaným metodám v péči o pleť.

Principem mezoterapie v estetické dermatologii je vpravování malých množství účinných látek, (vitamínů, kolagenu, kyseliny hyaluronové, antioxidantů aj.) do povrchové až střední vrstvy kůže s cílem ovlivnit kvalitu celé kůže a části podkožní tkáně.

Neinvazivně a bez operativního zákroku tak dochází ke zlepšení krevního a lymfatického zásobení kůže, a to napomáhá zlepšení jejího vzhledu a prokazatelné regeneraci kolagenních a elastických vláken.

Impression

Jaké jsou vedlejší účinky a následná omezení?

Mezoterapie je nenáročná metoda, která má na pleť podobný efekt, jako když zalijeme květinu. Obecně nemá žádná zvláštní omezení.

Bezprostředně po aplikaci doporučujeme:

  • omezit sport a saunu po dobu 24 hodin, pobyt na slunci (nutno používat ochranné prostředky s faktorem 50+),
  • po dobu nejméně 2 hodin nepoužívat make-up.

Před zákrokem je nutné vyhnout se kofeinu či jiným stimulantům.

Kdy jsou vidět výsledky a jak dlouho přetrvají?

Výsledek závisí na stavu řešeného problému, a proto je třeba mít reálná očekávání. V průměru zaznamenají pacienti zlepšení během dvou až tří sezení. Určité změny jsou patrné již po první aplikaci. První tři ošetření následují měsíc po sobě, další udržovací léčba po 3 měsících. Jejich četnost určí lékař. Navzdory veškerým snahám přirozené stárnutí zastavit nelze, z tohoto důvodu je doporučováno zhruba dvakrát do roka mezoterapii opakovat.

Schema aplikace

K dosažení žádoucího účinku je třeba ošetření opakovat v intervalech po 2 – 4 týdnech 3 – 10 krát,

k zachování efektu slouží udržovací terapie.
Výjimečně se mohou vytvořit drobné modřinky, které se za několik dní vstřebají.

Mezoterapie se nedoporučuje v době těhotenství, kojení, a při alergii na sóju a vejce.

Průběh ošetření

Po nanesení anestetického krému se mikrovpichy injekčně aplikuje účinná látka.
Zákrok trvá jen několik minut, je minimálně bolestivý, (resp. u většiny nebolestivý), a po jeho ukončení je možný návrat do práce a k obvyklým aktivitám.

Před a po zákroku:

Impression

tekuty_lif_pred_po bily

 

 

 

Zpět na úvodní stránku