Tekutý lifting

Jedná se o novou neinvazivní metodu objemové modelace obličeje, jejímž výsledkem je odstranění vrásek, doplnění objemu a celkově vylepšený a odpočatý vzhled pleti. Na rozdíl od klasické operace – faceliftingu lze takto nenáročně (bez operační zátěže v celkové anestezii) pouhou injekční aplikací omladit celý obličej.
Na jednotlivé partie jsou dnes k dispozici cílené preparáty na každou oblast, které lze aplikovat najednou (ale i postupně); používá se kyselina hyaluronová , event. hydroxyapatit a botulotoxin. Kombinací několika metod se výrazně zvyšuje účinnost celého ošetření.
Tekutý lifting je prováděn v místním znecitlivění a trvá kolem 30 (maximálně 50) minut; jeho výhodou je ambulantní provedení během jediné návštěvy lékaře.
Mimické vrásky v obličeji (na čele, mezi obočím a kolem očí) se ideálně odstraňují botulotoxinem, který uvolňuje svalové stahy.
Při aplikaci do těch mimických svalů obličeje, které vrásky způsobují, dochází „k rozblokování“ nervosvalového přenosu a tím k vyhlazení kožních vrásek.
Na jemné vrásky pod očima se používají speciální preparáty, které jemnými vpichy pomohou vyrovnat kruhy pod očima.
Tenkou kanylu používám k ošetření hlubokých vrásek, „propadlin“, posílení a modelaci povadlé pleti v oblasti tváře a spodní třetiny obličeje.

Postup:
Po analýze obličeje se rozhodnu, které produkty použiji; záleží na typu pleti a jejím stavu; výběr produktů i způsob aplikace je individuální. K aplikaci používám buď jemné kanyly nebo tenké jehličky. Jemnou jehličkou se vytvoří vstup pro kanylku; a její pomocí je možno (bez opakovaných vpichů) ošetřit velkou plochu celého obličeje.

Výhoda:
Ošetření je minimálně bolestivé, a efekt je nejen okamžitý (použití výplňových preparátů , hydratace a výživa pleti), ale časem dojde „k indukci“ – tedy k povzbuzení tvorby vlastního kolagenu, který se takto „probudí“ k nové činnosti při každé další aplikaci.

Obličej před a po zákroku:

tekuty_lif_pred_po

Zpět na úvodní stránku